رشته تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)

رشته تکنولوژی پرتوشناسی از سال 1351 در فهرست رشته های مصوب دانشگاهی قرار گرفت و از سال 1356 در مرکز پزشکی شاهنشاهی سابق که بعدها به مرکز پزشکی ایران تغییر نام داد ، شروع به تربیت نیروی تکنسین رادیولوژی نمود . پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و آغاز به کار دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1364 ، گروه تکنولوژی پرتوشناسی به همت استاد مرحوم آقای وانیک انجرقلی و آقای دکتر علی اکبر شرفی از همان بدو تاسیس به قطب اصلی آموزش برای علاقمندان این رشته تحصیلی تبدیل شد و این امر کماکان ادامه دارد .
این گروه از سال 1392 در مقاطع تحصیلی کارشناسی پیوسته تکنولوژی پرتوشناسی، کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی پرتوشناسی و کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی، اقدام به جذب دانشجو نموده است .

هدف از آموزش در دوره کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی تامین نیروی انسانی لازم جهت انجام تکنیک های پیشرفته تخصصی تصویربرداری در حد کارشناسی می باشد.
دانش آموختگان این دوره قادر خواهند بود با رعایت دقیق نکات علمی و اصول حفاظت در برابر اشعه ، کلیه روش های گوناگون تصویربرداری و رادیوگرافی را برای بدست آوردن یک تصویر ایده آل بکار گیرند . همچنین کار با دستگاه های تصویربرداری پزشکی نظیر سیستم های دیجیتال ، MRI و CT جهت انجام تصویربرداری های تخصصی از سیستم های مختلف بدن ، از جمله وظایف یک کارشناس پرتوشناسی است.

 

 

دانشجویان گرامی می توانند برنامه آموزشی دوره ی کارشناسی رشته تکنولوژی پرتوشناسی را از طریق لینک زیر دریافت نمایند.

 

برنامه آموزشی کارشناسی پیوسته رشته تکنولوژی پرتوشناسی 

برنامه آموزشی کارشناسی ناپیوسته رشته تکنولوژی پرتوشناسی