گروه علوم پرتوی

گروه علوم پرتوی

مدیر گروه:

دکترعلی نشاسته ریز
متخصص فیزیک پزشکی
مرتبه علمی : استاد
 تلفن تماس : 86704532
neshastehriz@yahoo.com

 

تاریخچه گروه:

گروه رادیولوژی در سال 1356 در مرکز پزشکی شاهنشاهی ایران تاسیس گردید و یکی از سه گروه اصلی در حوزه رشته پیراپزشکی قرار گرفت . فعالیت آموزشی این گروه با تعداد ده دانشجو آغاز گردید و از آن سال تا کنون تعداد بسیار زیادی دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی آموزش دیده و فارغ التحصیل گردیده اهند .

شایان ذکر است که گروه آموزشی رادیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ایران بعنوان قطب آموزشی این رشته در کشور مطرح بوده و طی سالیان متمادی تا کنون رتبه اول کشور را در رتبه بندی دانشگاه ها داشته است و فارغ التحصیلان این گروه غالباٌ جزء پذیرفته شدگان مقاطع تحصیلی بالا بوده اند .

گروه رادیولوژی تنها مجموعه آموزشی در کشور که دارای اطاق رادیوگرافی فعال جهت آموزش مستقیم دانشجویان تحت نظر اعضاء هیئت علمی و کارشناسان این رشته می باشد .

گروه رادیولوژی از سال 1390 با پذیرش کارشناسی ارشد رادیوبیولوژی و حفاظت پرتوی به عنوان گروه علوم پرتوی تغییر نام داد و با جذب تعداد بالای دانشجویان با رتبه بالای کنکور ورودی پروژه های تحقیقاتی بسیاری را در دست انجام دارد که ثمره آن مقالات متعددی در پایگاه ISIمی باشد و بعنوان قطب تحقیقات درمان سرطان در زمینه رادیوتراپی هدفمند در کشور مطرح است .

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی گروه کلیک کنید.